Obwody elektryczne

instalacje elektryczneNie prawdopodobnym się wydaje, że dawniej kuchnia mogła funkcjonować absolutnie bez jakiegokolwiek źródła energii elektrycznej. Obecnie ilość sprzętów używanych w tym pomieszczeniu jest ogromna, a każde z tych urządzeń wymaga doskonałej instalacji elektrycznej, która bezie bezpieczna dla domowników i pozwoli na korzystanie z wszystkich urządzeń w jednym czasie. Sprzęty takie jak: piekarnik, płyta grzewcza, ekspres ciśnieniowy, lodówka, mikrofalówka pięknie zabudowane wyglądają całkiem niepozornie w małej kuchni. Potrzebują jednak mocy, pomimo tego, że oszczędzają energię. Lodówce powinniśmy zapewnić osobny obwód elektryczny, przeznaczony tylko dla tego urządzenia. Często decydujemy się także na piekarnik podwójny, w którym możemy przyrządzać dania i piec ciasta na dwóch termoobiegach jednocześnie. Tutaj warto zaopatrzyć się w trzecią fazę. Podobnie producenci płyt ceramicznych w instrukcjach obsługi sugerują, by dla bezpieczeństwa zapewnić urządzeniu indywidualny obwód trójfazowy. Dla zabudowanego drobnego sprzętu typu zmywarka do naczyń, mikrofalówka, ekspres ciśnieniowy wystarczy zwykłe gniazdko. Należy jednak pamiętać, by zapewnić urządzeniom zabudowanym ich własne źródła zasilania, by w razie potrzeby włączenia blendera nie trzeba było ich wyłączyć. Kuchnia to także niezliczona ilość pomocy, które niewątpliwie muszą być włączone do gniazdka. Krajalnica, czajnik bezprzewodowy, robot kuchenny, odkurzacz kuchenny, filtr do wody, mikser i inne drobne pomoce nie pracują jednocześnie, lecz często używamy ich w podobnym czasie. Przygotowując przyjęcie dla gości, kiedy w kuchni spędzamy prawie kilka godzin, wykorzystujemy wówczas prawie wszystkie pomoce. Czasami pracujemy w kilka osób, dlatego poza blatem roboczym, którego warto mieć dosyć sporo, nawet w małej kuchni, pamiętajmy o instalacji większej ilości gniazdek. Warto nie wchodzić sobie w paradę kiedy presja czasu i chęć pokazania się gościom z jak najlepszej strony biorą górę nad nerwami.

One Thought on “Obwody elektryczne

  1. MałyJohn on Luty 3, 2013 at 7:34 pm said:

    Jeśli już mowa o obwodach elektrycznych, ich ilości i zastosowaniu w domu, o ilości prądu jaki zużywa dane urządzenie, to warto przyjrzeć się ofercie firm dostarczających prąd. Np Tauron oferuje rozbicie rachunku na poszczególne pory dnia, dzięki czemu jesteśmy w stanie wybrać najoptymalniejsze dla nas przedziały w których pobieramy prąd, i na ich podstawie odpowiednio zmniejszyć wysokość rachunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation